BMW 327/28 Coupé - 1 von nur 86 auto















Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.




















Leder: schwarz
1938 BMW 327/8 Coupé Chassis Nr: 74293
Motor Nr: 74425
location: 1
interior color: black
interior type: leather
Alte Bundesstraße 48
Schweizer Import
Deutsche Fahrzeugpapiere vorhanden
Bauzeit 19381940
Seltenes Exemplar
1 von nur 86 327/28 Coupés
Reihen-Sechszylinder
Einer der extrem seltenen 327/8. Es wurden nur 86 SPORTCOUPES von der Karosserie
Manufaktur AUTENRIETH in
Darmstadt gebaut ! Unserer hat die Kommission
Nr. 8812 und den 80 PS Motor aus dem legendären
BMW 328 Rennsport Wagen. BMW Werksbeschreibung dieses Baumusters liegt vor
Deutsche KFZ
Papiere sind vorhanden
Der Wagen befindet sich in sehr gutem Original
Zustand und ist seit 2008 abgemeldet
was
im KFZ
Brief vermerkt ist. Seitdem befand er sich in einer renommierten Privat -Sammlung
eine
Rarität für den Enthusiasten von BMW Vorkriegs
Sportwagen
ZUBEHÖRANGABEN OHNE GEWÄHR
Änderungen
Zwischenverkauf und Irrtümer vorbehalten!
classic vehicle
roadworthy