Uudet CynkoMet Viehanhänger / Livestock trailer / Remorque bétaillère eläinkuljetusperävaunu











Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet




















- New 11.5/80-15.3 wheels
- Walls – water-resistant plywood with film coating on both sides
- Axles from the renowned ADR company, homologated (EU 2015/68), bar cross-section – square 70,
brake size 300×60 306E, 6 M18x1.5 pins
- Impregnated wood floor
- Hot-dip galvanized bottom frame (protection of the structure on the exterior and interior of profiles),
stringers of the frame made of C120 channel section
- Rigid drawbar for coupling with the top or bottom hitch of the tractor, with replaceable 50mm eye,
drawbar homologated according to Directive EU 2015/208, 40mm eye
- Two wheel chocks placed in galvanized pockets
- 12V lighting, homologated, rear bulb lamps, LED perimeter lighting
- Lighting installation connector cable with 7PIN 12V plug
- Homologated, double-circuit, pneumatic brake system with manual braking force adjustment from
HALDEX
- Parking handbrake with crank
- Springs to facilitate the opening of the rear wall
- Unfolding side barriers, hot-dip galvanized
- Hot-dip galvanized frame for tarpaulin
- Straight drawbar support with collapsible steel wheel, partially hot-galvanized
- Laced tarpaulin
- Interior partition
The equipment additionally paid:
- Interior partition
- 4 mm aluminium floor
- Side doors
- Waterproof plywood walls
- Inertia brake (approved up to 40 km/h)
- Hot-dip galvanized corrugated steel floor
- Aluminum ramp
- Ribbed steel ramp
- 400/60-15.5 wheels
- Spare wheel 400/60-15.5
- Spare wheel 11.5/80-15.3
- Tarpaulin
- Drain with ball valve
- Warning triangle
- 50 mm drawbar eye
- Rubber floor mat
- Duplex