MAN TG-S 26.440 BL imuauto















Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.




















Dauerbremse: Motorbremse
Aufbau: Kroll Saug-Druck-Tankaufbau Typ ADR-Kombi K 14,0/28 PE (Bj. 2014) nach GGVS/ADR (FL/AT)
Fassungsvermögen: 14.000 ltr (3.300 ltr/Wasser
Aufbau-Gesamtbetriebsstunden: 6.962 Bh
cab: local distance
emission test: 01.2027
* Kommunalfahrzeug
ESP
Rückfahrkamera
Fensterheber elektr
Spiegel elektr. verstellbar
Fahrerluftsitz
Diff.-Sperre Hinterachse
Lift/Lenkachse
Rundumkennleuchte orange
Luftansaug oben
Auspuff hinter dem Fahrerhaus
Lufttrockner
2-Leiter Luftanschluss
16-Gang
Tankcode L4BH
10.600 ltr Schlamm
pneumatischer Ausschubkolben als verstellbare Trennwand mit 4 Arretierungsstufen
hydraulische Heckklappe
Saugschlauchkassette mit Teleskopausleger DN 125
hydraulisch schwenkbare HD-Schlauchhaspel für 240 mtr HD-Schlauch DN 25
kleine HD-Schlauchhaspel hinten rechts für 60 mtr HD-Schlauch DN 13
Hetronic Funkfernbedienung + Flursteuerung. Uraca Hochdruckpumpe KD 718 G
max. 315 ltr/min
170 bar (1.897 Bh)
CVS Vakuumpumpe VakuStar W 1600
Förderleistung max. 1.550 m³/h (3.043 Bh)
Zentrifugalabscheider
Verkauf nur an Gewerbetreibende. BEI EXPORT IST NUR DER NETTOPREIS ZU BEZAHLEN !!!!! ALLE ANGABEN OHNE GEWÄHR INS. AUSSTATTUNG+ZUBEHÖR.Grundlage aller Kaufverträge
Rechnungen
Proforma-Rechnungen
Bestellungen
Verkaufsgespräche sind unsere AGBs (Siehe dazu Impressum)