IVECO Daily 35S18HA8V 3.0 HPT PM-SL-TM Furgone Hi-Matic pressukapelli kuorma-auto < 3.5t
































Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet




















Cvfiscali: 26
Emission Co2: 215.0
colore: pastello
tipo di cambio: Sequenziale
CASSONE CON CENTINA E TELONE-MISURE INT. 4140 X2100 H 180/380
CENTINA SALISCENDI CON RIDUTTORE MANUALE-RULLO AVVOLGI TELO- CUCCETTA TOP SLEEPER SOPRA TETTO H 780- SCOCCA IN RESINA RINFORZATA ,COIBENTAZIONE IN POLIETILENE
RIVESTIMENTO INTERNO TESSUTO FANTASIA ,BOTOLA ACCESSO CABINA/MANSARDA MANUALE ,FINESTRE LATERALI IN PLEXIGLAS ,RISCALDATORE MOD. WEBASTO CANALIZZATO IN CUCCETTE CON TERMOSTATO- PREZZO A NUOVO € 69500+ IVA
Sensore di pioggia
Sensore di luce
Controllo elettronico della corsia
Frenata d'emergenza assistita
Occasion
Warrenty