Renault GAMA T 520 vetopöytäauto





























Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet







RENAULT 520 4x2
Rocznik -2023 r.
Przebieg - 278606 km
Przełożenie tylnego mostu - 2,47
Kolor - CZARNY
Rozmiar opon - 315/70 22,5
Rodzaj kabiny - HIGH SLEEPER
Rodzaj ramy -STD
DODATKI :
Aktywny tempomat z adaptacja momentu obrotowego – TAK
Reflektory główne LED – TAK
System zmiany biegów automatyczny
Klimatyzacja postojowa NIE
Koło kierownicy regulowane w trzech płaszczyznach
Pojemność zbiorników paliwa – 650+405
Pojemność zbiornika ad-blue – 90l
TV – nie
Retarder – nie
Rodzaj zawieszenia: pneumatyczny
Pojazd przygotowany do rejestracji.
Powyższe dane pojazdu zostały zamieszczone w dobrej wierze. Zastrzegamy sobie jednak prawo do pomyłki w specyfikacji technicznej czy opisie stanu technicznego. Aktualność specyfikacji, ceny oraz dostępność pojazdu musi zostać potwierdzona przez bezpośredni kontakt z naszym pracownikiem:
Zbigniew Lachowicz
Tel. näytä yhteystiedot
Tobiasz Puścian
Tel näytä yhteystiedot